Vizyonumuz

Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, çağdaş ülkeler düzeyinde bir eğitim uygulayarak, öğrencilerimizi ve çevremizi bilgilendirmek, eğitimlerini sağlamak, kendileri ve ülkemiz için yararlı birer birey olmalarını gerçekleştirmektir. Öğrencilerimize sadece öğreten değil onları yaşama hazırlayan, gelişme ve yenilenmeyi devamlı yaşayan, öğrencilerimizin başarı ve kalite düzeyi ile Türkiye´nin önde gelen merkezler arasında örnek ve öncü bir özel eğitim ve fizik tedavi merkezi olmaktır.

Misyonumuz

Bizler idareci, öğretmen, bir bütün olarak, gerekli saygı ve sevgi çerçevesinde, yapamaz öğrenemez diye düşülen imkansızlıklar içinde bulunan öğrencilerimizin öğrenmeleri, bilgili, başarılı, kendine güvenen bir birey olarak yetişmeleri, çağdaş yaşamın gereklerini yerine getirebilecek beceriler kazanmaları için çalışacağız. Her bireyin hakkı iyi bir eğitim almak inancıyla; kendisine ve ülkesine sorumlu, gelişimini çağın gelişmişlik düzeyi ile sınırlandırmayan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen; dürüst, paylaşımcı, kendisine güvenen, mutlu, çevreye duyarlı, barışçı bireyler yetiştirmektir. Onları yapabilecekleri en üst düzeye getirerek onların da kendi gelişim ve yetenekleri çerçevesinde en iyisini yapabilmelerini sağlamaktır.

Hakkımızda

2010 yılında özel gereksinimli bireylere/ailelere özel eğitim danışmanlığı, psikolojik ve pedagojik danışmanlık alanında yüksek kalite ve standartta terapi ve eğitim hizmetleri verebilmek için yola çıktık. O gün, çocuklar ve aileler için yola çıkardığımız özel eğitim ve terapi modellerimiz kısa süre içinde bugünlere ulaştı.

Özel eğitimde klasik eğitim kavramlarının dışında, özel bir ihtisas merkez modeli ortaya koyan Bolluca Rehabilitasyon, en iyi özel eğitim hizmetlerini sunarak, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye devam ediyor.

“Engelleri kaldırmak için bir el de sen uzat” projesi kapsamında tüm ulaşım, değerlendirme ve eğitimlerini ücretsiz olarak sunmayı ve sürekli eğitimsel hedeflerini iyileştirmeyi ilke edinmiştir.

Çalışmalarımızın Temeli; Köklü Değerlerimiz

Denge,Dönüşüm,Yolculuk,Farkındalık,Kaynak, Bağlantı ve Dürüstlük

Psikolog Eyüp Tunahan’ın çalışmaları ve öz geçmişi için;

http://www.eyuptunahan.com.tr

Kurucumuz Pedagog/Psikolog/Özel Eğitim Uzmanı Eyüp Tunahan14 yıldır özel eğitim ve rehabilitasyon alanında farklı gelişen bireylere gönül veren bir eğitimci olarak rehabilitasyon, engelli bakım merkezinde; stajer, psikolog, çocuk-aile danışmanı ve müdür olarak görevlerde bulunmuştur.

Meslek hayatına 11 yıl önce Sultangazi Lalegül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon, Arnavutköy Çarem Bakım Merkezi ile başlayarak, Psikolog ve İdari Amir olarak bir süre görev yapmıştır.

Psikodünya Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık, Çocuk Terapileri Enstitüsü, Ailem Engelli Bakım Merkezi’nin kuruculuğunu üstlenmiştir.

Arnavutköy için, iyi hizmet almak her bireyin hakkıdır vizyonu ile Arnavutköy Bolluca Rehabilitasyon Merkezi 2019 yılında kurulmuştur.

Kurumumuz Türkiye’nin en iyi özel eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

Kurumu teşekkül eden kurucumuzun en önemli özelliği yıllardır özel eğitime gönül vermiş olması ve özel eğitim alanında uluslararası tecrübeye sahip olmasıdır.

Bolluca Rehabilitasyon Ailesi olarak dünya da uygulanan özel eğitim tekniklerini; dikkatle izlemekte, eğitimlere katılmakta, eğitim organize ederek uzmanlara sunmakta ve alanında iyi örnekleri sürekli olarak model almaktayız.

Geçmişten gelen tecrübe ile özel eğitimde otorite olduğumuzu hizmet verdiğimiz tüm paydaşlarımız deneyimlemektedir.

Sizleri de aramızda görmekten ve bir paydamız olmanızdan memnuniyet duyarız.

FİZYOTERAPİ

  • Pediatrik Fizyoterapi Hizmetleri
  • Nörolojik Fizyoterapi Hizmetleri
  • Elektroterapi
  • Manuel Terapi
  • Uzay Terapi
  • Duyu Bütünleme Terapi
  • Egzersiz Yöntemleri

Nörolojik, nöroşirujikal, ortopedik, romatolojik, pediatrik, kas veya iskelet sistemini ilgilendiren bir hastalığa sahip olan bireylerin hareket kabiliyetlerinin iyileştirilmesinde, ağrının azaltılmasında hayatlarının bir döneminde muhakkak fizyoterapiye ihtiyaç gelişir.

PEDİATRİK FİZYOTERAPİ

Fizik Tedavi Uzmanları tarafından değerlendirilen gerekli ve uygun olan fizyoterapi yöntemlerinin ve bireyin/çocuğun kaç seans fizyoterapiye ihtiyacı olduğunun belirlenmesi gereklidir. Belirlenen yöntemler bireylerimize ve çocuklarımıza fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Çocuklarda görülen tüm güçlüklerde ücretsiz fizyoterapi hizmetlerimiz vardır. Bu gruba pediatrik fizyoterapi hizmetleri girmektedir. Ayda 8 ile 12 saat ücretsiz destek sağlanabilmektedir.

Fizyoterapi hizmetlerinde yaş sınırı yoktur. Yetişkin bireylerimizde ücretsiz hizmet sağlayabilmek için 40 yaş altı olması avantajdır. Değerlendirmeye göre değişebilmektedir. Kurumumuzla iletişime geçmeniz halinde detaylar aktarılmaktadır.